טלפונים: 03-9026049  /  051-5902439  /  054-2266683

אבישי רש מהנדס חשמל, בודק סוג 3

-

Avishai Rash BScEE & PE

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל

אישורי תקינות עבור כיבוי אש רשויות וחברות ביטוח

מהי בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל? ומה השירות שלנו נותן:

מה נבדוק כשנבצע בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל?

קרינה תת-אדומה (אינפרה-אדום) היא קרינה אלקטרומגנטית שאורך הגל שלה ארוך משל האור הנראה, אך קצר משל קרינת מיקרוגל. מקור השם "אינפרה-אדומה" במילה הלטינית infra, שמשמעותה "מתחת", שכן התדר של הקרינה נמצא מתחת לזו של אור אדום. כל עצם על פני כדור הארץ, ובפרט גוף האדם ובעלי חיים, פולטים קרינת חום בתחום זה. כיוון שלפי חוק פלא, זהו תחום התדרים אותו פולט גוף שחור הנמצא בטמפרטורה של כמה עשרות מעלות צלזיוס. זו הסיבה שמצלמות תת-אדום פועלות היטב גם בלילה.
אישורי ביצוע בדיקות תרמוגרפיה נדרשים גם עבור רשויות כגון חברות ביטוח, מכבי אש ועוד.

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל

אחד מתוצרי הלוואי של זרם חשמלי הוא יצירת חום. ככל שהתנגדות גדלה, כך גם החום שמתפתח גדל ויכול לגרום לכשלים. במקרה הטוב כשלים אלו יגרמו רק להפסד כספי ומספר שעות ניתוק חשמל, במקרה הרע יגרמו לשריפות.  

בעזרת מצלמה תרמוגרפית, אנו מבצעים סריקה בלוחות החשמל ויודעים לאתר נקודות חשודות שזקוקות לטיפול מיידי. חשוב מאוד לזכור שרק לחשמלאי מוסמך בעל רישיון חשמל מותר לפתוח לוחות חשמל. ולכן, לא מספיק להיות תרמוגרף מוסמך צריך להיות גם חשמלאי ברישיון המאושר על ידי הרשויות המוסמכות.

אחרי סריקה של כל לוחות החשמל אנו מפיקים ללקוח דו"ח ליקויים מסודר עם המלצות מתועדפות לתיקונם.

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל

דוגמה: צילום מתוך בדיקה תרמוגרפית 

בדיקות תרמוגרפיה יחסכו לכם הרבה זמן וכסף. החלפת לוחות חשמל ו/או תיקונם עלולים להיות יקרים מאד, בדיקות התרמוגרפיה יוודאו שלוחות החשמל שלכם תקינים ויזהו אם נדרש לבצע טיפול מונע שיחסוך לכם, זמן כסף וצערנו לעיתים גם חיי אדם.